jintropin

Szkoła

Sprawozdanie z działań profilaktycznych zorganizowanych po nawałnicy w Zespole Szkół w Wałdowie

Kategoria: Aktualności szkoły

12 Wrz 2017

W dniach 16.08.2017  –  02.09.2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole działania profilaktyczne  we współpracy z Parafialnym Zespołem Caritas przy Parafii św. Mateusza dla 20 dzieci wywodzących się z rodzin dysfunkcyjnych, których rodziny ucierpiały na skutek nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszła przez gminę Sępólno Kraj.,  Opiekunami byli nauczyciele naszej szkoły oraz emerytowana nauczycielka pani Bożena Reinke.

       Celem  tych zajęć było zapewnienie opieki dzieciom, zagospodarowanie ich czasu wolnego i umożliwienie ich rodzicom usuwania skutków nawałnicy, w tym wykonywania prac remontowych i porządkowych w domach i obejściu. W spotkaniach uczestniczyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również ich młodsze kilkuletnie rodzeństwo. Uczyliśmy ich pracy w tak zróżnicowanym zespole, uwrażliwialiśmy na potrzeby innych. Dominowały zajęcia ruchowe i plastyczne w sali i na powietrzu. Starsze dzieci chętnie czytały młodszym bajki, a najmłodsze śpiewały ulubione piosenki.

       Zajęcia trwały 5 godzin ( 9.00 – 14.00), w związku z czym ich uczestnicy dostawali tzw. drugie śniadanie, napoje i owoce.

Akcja pokazała, że w obliczu tragedii ludzie jednoczą się i pomagają w każdy możliwy sposób.

               

 

 

Plan lekcji

image00009 1623 IMG_4291 14 3 DSC_0148