XX Dzień Papieski

Dnia 9 października 2020 w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie obchodziliśmy XX Dzień Papieski. Ten dzień był dla nas wyjątkowy ze względu na okrągłą rocznicę, ale także dlatego, że  obchodziliśmy go w inny sposób niż zawsze. Ponieważ nie mogło odbyć się to na apelu, więc  transmitowaliśmy w/w wydarzenie przez komunikator internetowy, który od dłuższego czasu testujemy.

Uczniowie klasy VIII oraz VII przygotowali montaż słowno- muzyczny pt ” Totus Tuus Maryjo- cały Twój”. Ta dewiza papieża Jana Pawła II, kilkakrotnie powtórzona w jego testamencie. Jest ona cytatem z modlitwy z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort . Była ona jego zawołaniem biskupim już w czasach krakowskich.

Modlitwa ta brzmi:

Totus Tuus egosumetomniamea Tuasunt. Accipio Teinmeaomnia. Praebemihicor Tuum, Maria.

Co w przełożeniu na język polski brzmi:

Jestem cały Twój i wszystko, co moje, do Ciebie należy. Przyjmuję Ciebie całym sobą. Daj mi Swoje serce, Maryjo.

Cała społeczność uczniowska miała możliwość łączyć się z innymi i dzięki temu mogliśmy razem odsłuchać przemówień, poezji, kart pamiętnika czy chociażby pieśni i wspólnie zaśpiewać „ Barkę”- ulubioną pieśń Naszego Papieża. Uczniowie przedstawili również wystawę swoich prac, kim był dla nich Jan Paweł II. Do akcji, poza nauczycielami i uczniami, włączyli się również pracownicy szkoły a także rodzice.

Rada Rodziców przygotowała dla nas pyszne kremówki, za które serdecznie dziękujemy .

Dziękuję za przygotowanie występu uczniom klasy VIII i klasy VII oraz społeczności uczniowskiej, pani dyrektor, nauczycielom, a także rodzicom za stworzenie wspólnego dzieła. Razem możemy wszystko.

Niech dewiza Jana Pawła II „Totus Tuus” oraz „Wymagajcie od siebie, nawet, gdyby inni od was nie wymagali” stanie się dla nas motorem do dalszych działań.

Dominika Patyna

Miałam przyjemność osobiście uczestniczyć w montażu słowno- muzycznym pt ” Totus Tuus Maryjo- cały Twój” w związku z obchodami: XX Dzień Papieski i jestem zachwycona, tym co zobaczyłam – to na trwałe zagości w moim sercu. Cała grupa, tj. uczniowie klasy VIII i VII pod przewodnictwem pani Dominiki Patyna w sposób profesjonalny i zorganizowany przekazali nam treści, obrazy i dźwięk.

Bardzo Wam Wszystkim Dziękuję.

Wanda Tuńska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie