Akcje charytatywne w roku szkolnym 2019-2020

Jak co roku Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie bierze udział w akcjach charytatywnych, których celem jest pomóc potrzebującym. W tym roku walczymy za równo o ludzi, jak i o zwierzęta.

Akcje, z którymi startujemy już w ostatnim tygodniu września to:

1. OTWÓRZMY BARTKOWI DRZWI DO ZEWNĘTRZNEGO ŚWIATA – ma Ona na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój.

Zbieramy: poprzez sprzedaż cegiełek zawierających materiały edukacyjne do różnych przedmiotów szkolnych zbieramy pieniądze, które po sprzedaniu wszystkich cegiełek będą przelane na konto Fundacji Pomóż i Ty.

2. LECZENIE REHABILITACYJNE BLANKI – ma ona na celu pomóc 3-letniej Blance opłacić rehabilitację, która jest konieczna, by dziewczynka rozwijała się, jak każde dziecko. Blanka cierpi na Zespół Retta i stała rehabilitacja jest dla Niej jedyną nadzieją na funkcjonowanie w środowisku.

Zbieramy: pieniądze. Wszystkie imprezy szkolne, które odbędą się na sali gimnastycznej będą zaopatrzone w puszkę, do której można je wrzucić. Liczy się każdy grosz. Pieniążki można także przynosić do opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którzy po zakończeniu akcji pod koniec I semestru przekażą je Fundacji Czerwone Serduszko.

3. PROTEZA DLA WIKTORII – akcja ma na celu zbieranie pieniędzy dla Wiktorii, dziewczynki z podstawówki, która przez straszny wypadek straciła dłoń i część ręki. Jedyną szansą na powrót do normalności jest zakup bardzo drogiej protezy.

Zbieramy: pieniądze poprzez  strony internetowe, które specjalnie dla Wiktorii zostały utworzone, a także 1% podatku, o którego przekazanie na Jej rzecz już teraz bardzo prosimy. Strony, gdzie można poznać historię Wiktorii oraz możliwości pomocy przedstawiam poniżej:

https://www.siepomaga.pl/wiktoria-stryszyk

4. KARMA DLA PSÓW I KOTÓW – dla podopiecznych Fundacji Psie Nadzieje z Sępólna Krajeńskiego – akcja ma na celu pomoc w utrzymaniu kilkudziesięciu zwierząt będących pod opieką fundacji (psów i kotów).

Zbieramy: karmę dla kotów, karmę dla psów, mogą też być różnego rodzaju zabawki, miski, obroże… cokolwiek, co nadaje się dla tych zwierząt, a także jakakolwiek kwota pieniężna. Przedmioty można przynosić codziennie i zostawiać Panu Sebastianowi Skaja, który będzie je do Psich Nadziei dostarczał wraz z reprezentacją Samorządu uczniowskiego. Zbiórka jest prowadzona do końca I semestru.

5. KARMA DLA KOTÓW – dla podopiecznych Fundacji Koty z Grochowa z Warszawy oraz organizacji Cztery Łapy z Krajny z Kamienia Krajeńskiego – zbiórka ma na celu pomoc w utrzymaniu i leczeniu zwierząt będących pod opieką fundacji.

Zbieramy: karmę dla kotów oraz pieniądze na leczenie i na karmę specjalistyczną dla kotów i psów. Przedmioty można przynosić codziennie i zostawiać Panu Sebastianowi Skaja, który będzie je dostarczał do fundacji. Zbiórka będzie prowadzona od lutego do czerwca 2020.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego zachęcam do wzięcia udziału w naszych akcjach. Każdy z Państwa może przyczynić się do ratowania zdrowia i życia tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z opiekunem SU Panem Sebastianem Skaja.

Pokażmy naszym dzieciom, że pomagać naprawdę warto!

Sebastian Skaja