Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 roku.

W Zespole Szkół w Wałdowie uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej obchodzone były 15 października 2009r.

W czwartek odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli wszyscy pracownicy szkoły, nauczyciele-emeryci i uczniowie. Apel odbył się w udekorowanej przez dziewczęta z klasy III gimnazjum sali gimnastycznej naszej szkoły. Uczniowie klasy I i II gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego pani mgr Krzysztofy Styburskiej deklamowali najpiękniejsze wiersze poetów polskich oraz przedstawiali scenki z życia uczniów w różnych epokach. Po pięknej recytacji nadszedł czas na piosenki przygotowane przez nauczyciela muzyki pana mgr Stanisława Gugułę. Na scenie zaśpiewała uczennica klasy II gimnazjum oraz zespół muzyczny „Płomienie”. Kolejnym punktem programu był taniec. Szkolny zespół cheerleaderek „Crazy girls” zatańczył razem z „B-boy”, duetem chłopców tańczących break dance.

Po części artystycznej Pani Dyrektor mgr Halina Kozłowska wręczyła wyróżnionym nauczycielom nagrody za szczególne osiągnięcia i wkład w nauczanie. Następnie głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wszystkim nauczycielom wręczyli kwiaty.

Naszym nauczycielom i pracownikom szkoły raz jeszcze życzymy: wszystkiego najlepszego!

(zdjęcia z uroczystości – patrz galeria)