Dzień w bibliotece

  19 października br. uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią odwiedzili Bibliotekę Publiczną   w Sepólnie Kraj. Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci. Pani Lucyna Welke wprowadziła nas w świat Adama Mickiewicza. Opowiedziała o ciekawych faktach z życia tego wielkiego poety i zabawiliśmy się w grę – co zabrałabym/zabrałbym do swojego kuferka, gdyby przyszło nam szybko opuścić swój dom.

Oj, pomysły były różne. Niektórzy chcieli zabrać babcię do walizki :) W trakcie pobytu towarzyszyły nam dwa przemiłe kotki: Kropka i Przecinek, które umilały nam pobyt. Później pobawiliśmy się w zabawę – robot maluje słońce. Musieliśmy ułożyć instrukcje dla robota – nie do końca nam się to udało. Następnie zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia wystawy o historii Sępólna i okolic. Tutaj ciekawie opowiadał nam pan Łukasz Jakubowski, który był kiedyś nauczycielem historii w naszej szkole.

Drogę do autobusu postanowiliśmy umilić sobie spacerem nad Jeziorem Sępoleńskim, gdzie karmiliśmy kaczki i łabędzie. Ten dzień należał do przyjemnych.

                                                                                                    Uczniowie klasy V

                                                                     z wychowawczynią Małgorzatą Jurak