Otwórzmy Bartkowi drzwi do zewnętrznego świata

Samorząd Uczniowski przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie zakończył pierwszą z akcji charytatywnych, której celem było zbieranie pieniędzy poprzez sprzedaż pomocy naukowych. W ciągu miesiąca udało się zebrać 186 złotych sprzedając wszystkie dostępne cegiełki. Pieniądze od razu zostały przelane na konto Fundacji POMÓŻ I TY, dzięki czemu nasza społeczność szkolna – głównie uczniowie i ich rodzice – przyczynili się do pomocy finansowej chłopcu w potrzebie.

Chciałbym również podziękować za kilkadziesiąt kilogramów nakrętek, które udało się dotychczas zebrać na rzecz dziecka chorego na białaczkę. Nakrętki zostały dostarczone do rodziny, która wymieni je na finanse potrzebne na leczenie. Przypominam również, że akcja zbiórki nakrętek trwa do odwołania.

Dziękuję także za akcesoria dla zwierząt oraz karmę dla psów i kotów, które to dostarczyłem do Fundacji Psie Nadzieje z Sępólna Krajeńskiego. Zbiórka karmy potrwa do końca stycznia 2020 roku.

Cieszę się, że nasi uczniowie są tak bardzo zaangażowani w pomaganie zarówno ludziom jak i zwierzętom. Szczególne wyrazy uznania kieruję do klasy VI, która w ciągu ostatniego miesiąca miała największy wkład w pomaganie.

Sebastian Skaja