Pomoc Ukrainie

W marcu i kwietniu w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie samorząd uczniowski prowadził zbiórkę darów dla Ukraińców mieszkających zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce. Cała społeczność stanęła na wysokości zadania. Zarówno uczniowie jak i rodzice oraz pracownicy szkoły przynosili różnego rodzaju dary. Były to ubrania, ręczniki, lekarstwa, długoterminowa żywność oraz środki opatrunkowe.

Wszystkie dary aż w czterech transzach trafiły do miejsc zbiórek w Sępólnie Krajeńskim i Kamieniu Krajeńskim, skąd zostały rozdysponowane i wysłane osobom potrzebującym. Większość ofiarowanych przez naszą społeczność darów pojechała do ukraińskiego miasta Żytomierz.

Szczególne podziękowania należą się pracownikom Sklepu Klimek RTV AGD z Sępólna Krajeńskiego oraz Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kamieniu Krajeńskim za przyjęcie i rozdysponowanie darów, a także Pani Jolancie Barabasz z Sępólna Krajeńskiego za pozyskanie darów spoza naszego powiatu oraz wielką pomoc przy ich przygotowaniu do transportu i samym transporcie.

Sebastian Skaja