„Przerwa na czytanie”

W środę 15 maja 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie wzięli udział w akcji „Przerwa na czytanie”, organizowanej w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje”. Celem podjętych działań była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W przedsięwzięciu udział wzięło 195 uczniów naszej szkoły.

Starsi uczniowie przygotowali przepiękną dekorację i na jej tle słuchacze poznawali przygody baśniowych postaci. Podczas wybranych lekcji uczennice klas starszych: Halena Patyna i Patrycja Theus czytały młodszym kolegom  baśnie i opowiadania, co spotkało się z dużym zainteresowaniem. Chcąc poznać dalsze losy bohaterów, mali czytelnicy przybyli później do biblioteki, by wypożyczyć upatrzone książki. Sama możliwość publicznego czytania była nie lada wyróżnieniem. Jak zwykle zachwycały i bawiły wiersze Brzechwy i Tuwima.

Zainteresowanie wzbudziły również nowe serie, o które biblioteka wzbogaciła się w ubiegłym roku: „Magiczne drzewo”- seria niezwykłych powieści dla dzieci i młodzieży w konwencji realistyczno-magicznej; „Pamiętnik nastolatki”-opisujący rzeczywistość dzisiejszego świata nastolatek oraz seria przygód rozrabiaki Mikołajka.

Mamy nadzieję, że akcja „Przerwa na czytanie” zachęci młodzież do odłożenia na chwilę telefonów i przeniesienia się w inny świat.

Małgorzata Jurak

Krzysztofa Styburska