Wigilijny Konkurs z Języka Angielskiego

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbył się Konkurs Wigilijny z Języka Angielskiego. Dotyczył on tradycji bożonarodzeniowych w Stanach Zjednoczonych. Każdy z uczestników (uczniowie klas VII, 2a, 2b i 3) otrzymał zestaw dwudziestu pytań. Pytania dotyczyły świątecznych zakupów, historii związanych z Mikołajem, a także wszelkiego rodzaju bożonarodzeniowych potraw i trunków.  W konkursie wzięło udział 54 uczniów.

I miejsce zdobyli PAULINA STACHOWSKA i DOMINIK PIEKARSKI uzyskując 17 punktów na 20 możliwych.

II miejsce przypadło OLIWII HELENIAK, MARTYNIE MALICKIEJ, JOANNIE GACKOWSKIEJ, MONICE ZIEMSKIEJ i ZUZANNIE KLIMEK. Uczennice te odpowiedziały prawidłowo na 15 pytań.

Na III miejscu uplasował się ADAM GWIZDAŁA z wynikiem 14 punktów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci pozytywnych ocen z języka angielskiego. Ponadto osoby na podium dostały drobne nagrody rzeczowe.

Następny konkurs już w lutym, tym razem udział będzie mógł wziąć każdy uczeń naszej szkoły, a zadaniem do wykonania będzie zaśpiewanie piosenki w języku innym, niż nauczany w naszej szkole (czyli każdym poza polskim, angielskim i niemieckim), chętnych zapraszam do zgłaszania się.

 

Sebastian Skaja