Wiosna konkursów

W maju i czerwcu uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi uczestniczyli w konkursach na terenie szkoły, gminy i powiatu. Nie obyło się bez sukcesów.

Pierwszym konkursem był Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej i Angielskiej dla Uczniów Gimnazjum w Kamieniu Krajeńskim, na który pojechały nasze gimnazjalistki Martyna Malicka, Paulina Leda, Olivia Kathke i Julia Guzelak. Mimo, iż nie udało się stanąć na podium dziewczyny dały z siebie wszystko i miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności publiczności.

Drugim konkursem był Gminny Konkurs Języka Angielskiego “Masters of English” w Wiśniewie. Nasza szkoła była reprezentowana przez Annę Piekarską, Agnieszkę Trawicką i Mateusza Angowskiego. Mateuszowi udało się zdobyć III miejsce, a Agnieszce wyróżnienie. Bardzo cieszą nas wszystkich takie osiągnięcia.

Konkursem numer trzy był Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej dla Uczniów Szkół Podstawowych. Odbywał się on w Kamieniu Krajeńskim, a reprezentowali nas na nim Liwia Brzykcy, Wiktor Chylewski i Martyna Łodzińska. Uczniowie dali z siebie wszystko i Martyna Łodzińska swoim głosem i piękną angielską wymową wywalczyła III miejsce. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom.

Następnie uczniowie wzięli udział w szkolnym Wiosennym Konkursie Fotograficznym, w którym to 14 uczestników walczyło o to, by jury złożone z fotografów z Bydgoszczy wybrało ich zdjęcie jako najlepiej przedstawiające piękno wiosny. Zwycięzcą okazała się być Sandra Wojnowska, drugie miejsce zajął Kacper Spychała, a trzecie Daria Grochowska. Wszystkie osoby na podium otrzymały nagrody rzeczowe.

Kolejnym sukcesem naszej szkoły był ogólnopolski konkurs Memory Master, w którym nasza uczennica Paulina Stachowska zdobyła wyróżnienie otrzymując także nagrody rzeczowe. Pozostałych kilkunastu uczestników otrzymało dyplomy za udział.

Szóstym konkursem był Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego w Więcborku, w którym to reprezentowani byliśmy przez Agnieszkę Trawicką i Mateusza Angowskiego. Mimo, iż nie udało się stanąć na podium, to uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i mogą być z siebie dumni, bo do podium było bardzo blisko

Warto też nadmienić, że podczas zajęć rewalidacyjnych Mateusz Angowski zdobył II miejsce w zawodach sportowych – wyścigi gokartów w Chojnicach, a także III w wyścigach gokartów w Sieroczynie.

Wszystkim serdecznie gratuluję, jestem z Was bardzo dumny i trzymam kciuki za jeszcze więcej sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

                                                                                                                                                             Sebastian Skaja