NOC FILMOWA W SZKOLE

  Wspólne oglądanie filmów sposobem na integrację uczniów?. Tak – ale nie w kinie, tylko w szkole i najlepiej nocą. Klasa 8 postanowiła spędzić wieczór oraz noc z piątku 18.09 na sobotę 19.09.2021 r. właśnie w szkole. Uczniów zachęciła do tego perspektywa wspólnego spędzenia czasu z kolegami i koleżankami z klasy oraz z wychowawcą – G. Leśniakiem.

Wspólny wieczór rozpoczął się od posiłku zamówionego z pizzerni milano. Następnie uczniowie obejrzeli mądry, zabawny a jednocześnie wstrząsający komediodramat nagrodzony Oscarem oraz wieloma innymi nagrodami ,,Jojo Rabbit’’. Po filmie wszyscy przenieśli się do sali gimnastycznej, gdzie grano w piłkę nożna, koszykówkę oraz siatkówkę. Po wspólnych grach zespołowych uczestnikom nocy przyszła ochota na gry i zabawy integracyjne na korytarzu oraz sali gimnastycznej. Uwieńczeniem filmowej nocy były straszne historie o duchach i upiorach opowiadane przez uczniów oraz wychowawcę klasy. 😊

Dzieci były zachwycone spędzeniem czasu w szkole “po godzinach”. Każdy mógł znaleźć jakąś atrakcje dla siebie. 8-klasiści zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili w sobotni poranek do domów, gdzie na pewno odsypiali nieprzespaną noc.

Noc filmowa to nie tylko zabawa i przyjemnie spędzony czas, ale też okazja do promowania i pogłębiania właściwych zachowań społecznych i kulturalnych, nauka współpracy, odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów z rówieśnikami.

 Opracował : Grzegorz Leśniak