Bezpieczne ferie

Szkoły Podstawowe
na terenie powiatu sępoleńskiego

 

W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj. zwraca się z prośbą o podjęcie działań edukacyjnych w szkole, służących uświadomieniu dzieciom i rodzicom zagrożeń związanych z wypoczynkiem w trakcie zimy.

W nawiązaniu do aktualnych doniesień z mediów istotne zagrożenie dla młodzieży stanowią nadal tzw. dopalacze. Dlatego istotne jest podjęcie działań profilaktycznych w tym właśnie zakresie. Powinniśmy wspólnie zatroszczyć się, aby uczniowie bezpiecznie spędzi czas ferii i oby dla wszystkich zakończył się on szczęśliwie. Bezpieczeństwo uczniów na zajęciach realizowanych w szkole oraz poza jej terenem nadal stanowi jeden z priorytetów edukacyjnych MEN na rok szkolny 2018/19 i powinno być nieodłącznym elementem Szkolnych Programów Profilaktyczno-Wychowawczych.

W załączeniu przesyłam materiały informacyjne, dotyczące zasad bezpiecznego wypoczynku. Mogą one stanowić przydatne narzędzie edukacji uczniów. Ciekawe informacje wraz ze scenariuszami zajęć na godziny wychowawcze można znaleźć pod adresami:

http://www.bezpiecznienastoku.pl/

https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/2090,Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda-wersja-zimowa.html

                                               

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny

w Sępólnie Kraj. 

mgr inż. Elżbieta Estkowska