Erasmus Day

10 października 2019 uczennica klasy V oraz uczennice klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie wraz z Panem Sebastianem Skaja wzięły udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Sępólnie Krajeńskim Erasmus Day. Obchody tego wyjątkowego dnia były podzielone na trzy części.

W części pierwszej wszyscy zgromadzeniu obejrzeli ciekawe prezentacje z zagranicznych wyjazdów sępoleńskich uczniów, którzy dzięki programowi Erasmus odwiedzili Włochy, Bułgarię i Turcję. Dzięki prezentacjom poznaliśmy ciekawostki dotyczące tych krajów, a także zobaczyliśmy tradycyjne tańce i posłuchaliśmy tradycyjnych pieśni.

W drugiej części Pani Dyrektor Katarzyna Kolasa nagrodziła uczniów w związku z konkursem “The spatial flag competition”, w którym to uczniowie szkół z gminy Sępólno Krajeńskie mieli za zadanie stworzenie flag 3D. Krystyna Adrych z naszej szkoły zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Natomiast wszystkie pozostałe osoby biorące w nim udział otrzymały dyplomy i drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratuluję i jak zawsze zachęcam do udziału w kolejnych konkursach.

Trzecia część polegała na spotkaniu z obcokrajowcami, podczas którego uczniowie mieli możliwość rozmowy w języku angielskim poprzez dialogi oraz zadawanie pytań. Wszystko to odbywało się przy smacznym poczęstunku.

Bardzo dziękuję szkole w Sępólnie Krajeńskiej za zaproszenie na to ciekawe przedsięwzięcie.

Sebastian Skaja

S. Skaja