II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego

Dnia 30.10.2013 odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Gimnazjalistów. Organizatorami  turnieju byli Urząd Miejski Sępólno Krajeńskie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. W turnieju wzięły udział 4 gimnazja z naszej gminy. Z każdej ze szkół do rywalizacji przystąpiła reprezentacja chłopców oraz dziewcząt. Na ceremonii otwarcia obecni byli: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Pan Waldemar Stupałkowski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim Pani Izabela Fröhlke – Zalewska, Przewodniczący Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim Pan Dariusz Wojtania oraz Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Pan Marek Chart.

Turniej został rozegrany równolegle na dwóch boiskach. Na jednym grali chłopcy na drugim dziewczęta. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25pkt. Celem rozgrywek była popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży, która nie jest zrzeszona w klubach sportowych.

W kategorii dziewcząt nasza drużyna pod nazwą ,,Dzikie Kociaki” zdominowały turniej, wygrywając wszystkie swoje mecze 2:0, pewnie zajmując I miejsce.

W kategorii chłopców nie do powstrzymania  okazali sie Magicy z Gimnazjum nr 1 w Sępólnie i to oni cieszyli sie z pierwszego miejsca w turnieju. Nasi chłopcy (planktony) w spotkaniu o 3 miejsce z Gimnazjum nr 3 w Sępólnie zachowali więcej sił, powtarzając wynik z zeszłego roku.

Klasyfikacja końcowa:

Dziewczęta:

I miejsce – Gimnazjum Wałdowo  ,,Dzikie kociaki”

II miejsce – Gimnazjum Lutowo    ,,Stado Pędzących kun”

III miejsce -Gimnazjum nr 1 Sępólno Krajeńskie   ,,Jedyneczki”

IV miejsce – Gimnazjum nr 3 Sępólno Krajeńskie  ,,Szybkie ręce”

Chłopcy:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Sępólno Krajeńskie ,,Magicy”

II miejsce – Gimnazjum Lutowo ,, Chippendales”

III miejsce – Gimnazjum Wałdowo ,, Planktony”

IV miejsce – Gimnazjum nr 3 Sępólno Krajeńskie ,,Czarny Koń”

Na zakończenie turnieju drużynom zostały wręczone puchary i dyplomy, oraz nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika turnieju które wręczali Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Dyrektor OPS, Dyrektor CSiR oraz zaproszeni goście, którzy dotarli w trakcie zmagań: Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Rohde, Zastępca Przewodniczącego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pani Bogumiła Bławat, Członek tej Komisji Pani Aleksandra Kowalik oraz Radni: Pan Roman Porożyński, Wiesława Grochowska, Anna Miczko.

Ponadto organizatorzy zadbali również o przyznanie  statuetek dla najbardziej wyróżniających sie uczestników turnieju: MVP wśród dziewcząt wybrano Wiktorię Milachowską z Gimnazjum Lutowo, najlepszą atakującą okazała się Karolina Górska z Gimnazjum Wałdowo. W kategorii chłopców MVP został Łukasz Cieślik, a najlepiej atakującym Cyprian Dankowski (obaj Gimnazjum nr 1 Sępólno Krajeńskie).

 Opracował:

Grzegorz Leśniak

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC