Najlepsze w powiecie. Przeciwniczki rozbite

14 stycznia br. siatkarki reprezentujące szkołę podstawową w Wałdowie rozgromiły przeciwniczki ze szkół podstawowych z Więcborka i Kamienia w powiatowych mistrzostwach w mini piłce siatkowej rozgrywanych w Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim.

Przytłaczająca przewaga po trudnych zagrywkach wykonanych przez liderkę zespołu Klaudię Wiśniewską na początku pierwszego spotkania z drużyną z Kamienia dała naszym dziewczynom komfort psychiczny  dalszym przebiegu wydarzeń. Ponadto cała drużyna posiadała zdecydowanie lepsze umiejętności techniczne niż przeciwniczki, co przyczyniło się do kontrolowania sytuacji na parkiecie do końca spotkania. Meczem zakończył się łatwym zwycięstwem 2:0 ( 25:12, 25:15)

Skuteczna gra w obronie była działaniem zapewniającą przewagę punktową w drugim spotkaniu. Tym razem po drugiej stronie siatki stały już bardziej ograne siatkarki z Więcborka, które walczyły z całych sił, aby mecz zakończyć tylko z honorem. Pewne swojego działania siatkarki z Wałdowa zakończyły spotkanie ponowną wygraną  2:0 (25:11, 25:18).

Po dwuletniej przerwie nasze siatkarki ponownie będą reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się pod koniec lutego b.r.

Grzegorz Leśniak

mini_siatkowka_20160114_1084262085 (1)