OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 24 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem wydarzenia był pan Stanisław Guguła. W eliminacjach udział wzięło 10 drużyn. Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów i wiedzy o ruchu drogowym, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawodnicy rozwiązywali testy ze znajomości prawa o ruchu drogowymi. Uczestnicy konkurowali ze sobą w kategoriach udzielania pomocy przedmedycznej, jazdy sprawnościowej rowerem po wyznaczonym torze przeszkód.

Sędzią głównym Gminnego Konkursu BRD był pan Stanisław Gustyn, w skład komisji wchodzili również panowie policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Sępólna Krajeńskiego. Organizatorzy zapewnili pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Pierwsze miejsce w kategorii młodszej  zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępolnie Krajeńskim, drugie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu, natomiast trzecie miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Lutowie, drugie- Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, a trzecie miejsce- Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Krajeńskim. Niestety drużyna organizatorów zajęła miejsce IV i nie znalazła się na podium.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności, a szczególnie zwycięzcom, którzy będą walczyć na etapie powiatowym. 

Dominika Patyna