Pociągiem do Gdyni

 6 czerwca br. wyruszyliśmy (uczniowie klasy VI, Rodzice i wychowawczyni), na wycieczkę do Gdyni. Nasza podróż rozpoczęła się na dworcu PKP w Chojnicach. O godz. 7.50 wsiedliśmy do pociągu i razem z niektórymi Mamami i wychowawczynią udaliśmy się nad nasze morze.  Pociąg był piętrowy, więc zajęliśmy miejsca na górze.

          Na miejsce dotarliśmy około godz.10.20 i spacerkiem udaliśmy się w kierunku Skweru Kościuszki, który jest atrakcją turystyczną i wizytówką Gdyni. To właśnie tutaj cumuje ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Naszą uwagę przyciągnął wysoki budynek mieszkalny Sea Towers, który staje się symbolem Gdyni. Na końcu skweru, z którego roztacza się wspaniały widok na zatokę, zobaczyliśmy Pomnik Polski Morskiej. Widoczność była bardzo dobra i w oddali widoczne były zarysy Sopotu i Gdańska.

           O godz. 12.30 wyruszyliśmy pirackim galeonem „Dragonem” w krótki rejs po porcie, w czasie którego zobaczyliśmy wielkie kontenerowce, statki Marynarki Wojennej i ogromny prom wycieczkowy. Później kupiliśmy pamiątki i zjedliśmy obiad. Następnie udaliśmy się na bulwar, miejsce spacerowe, gdzie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy trzech gdyńskich rybkach. Tutaj niektórzy sprawdzali temperaturę Bałtyku i testowali piasek na plaży, jednak pogoda niezbyt sprzyjała plażowaniu. Zamiast tego niektórzy z nas postanowili pobawić się na placu zabaw, na którym znajdowały się drabinki, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie i wiele różnych rzeczy.

W pobliżu bulwaru znajduje się Muzeum Marynarki Wojennej, jednak my zamiast je zwiedzać, woleliśmy pospacerować po tym uroczym miejscu.

Nie obyło się bez wizyty w galerii, gdzie kupiliśmy ostatnie pamiątki, a potem udaliśmy się do McDonald’s, który znajduje się na dworcu PKP.

O godz.18.50 wsiedliśmy do pociągu do Tczewa, ponieważ tam mieliśmy przesiadkę. Następnie przesiedliśmy się do pociągu, który zmierzał w kierunku Chojnic.

            Nasza podróż zakończyła się na stacji PKP w Chojnicach około godz.21.30, tu wsiedliśmy do aut i rozjechaliśmy się do domów.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niesamowitych wrażeń, szczególnie podróż pociągiem okazała się dla nas sporym przeżyciem.

                                                                           Uczniowie klasy VI

                                                          z wychowawczynią Małgorzatą Jurak