PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 20 sierpnia 2010 r.  uczeń gimnazjum ma obowiązek uczestniczyć w realizacji projektu edukacyjnego. We wtorek 7 czerwca 2011 r. uczniowie klasy II gimnazjum publicznie przedstawili przed zaproszonymi gośćmi i  społecznością uczniowską rezultaty trzech projektów:

I. W jaki sposób zmieniła się nasza szkoła w okresie 50 lat?
II. Jak zareklamowałbyś swój region koledze z zagranicy?
III. Czy jestem kowalem swojego zdrowia?

W wyniku ośmiotygodniowej wytężonej pracy powstały: prezentacje multimedialne, plakaty tematyczne, foldery dotyczące zdrowego odżywiania oraz informacyjne z tłumaczeniem na język niemiecki, wystawa zdjęć i pamiątek z czasów szkolnych, wywiady z dawnymi pracownikami szkoły. Niespodzianką była „wizyta” Królowej Jadwigi- patronki naszej szkoły oraz babci Eugenii z humorem wspominającej dzieciństwo.
Uczniowie przedstawili zabytki, dwory, pałace, faunę i florę Krajny, przybliżyli historię Złotowa jako stolicy regionu i wskazali atrakcyjne szlaki turystyczne. Mogliśmy posłuchać melodii hymnu krajeńskiego oraz obejrzeć oryginalne stroje z motywami haftu krajeńskiego.
Goście mieli również okazję dowiedzieć się, w jaki sposób odżywiają się uczniowie naszego gimnazjum – poddani wnikliwym badaniom ankietowym i wydolnościowym. W związku z tym realizatorzy projektu  przygotowali m.in. jadłospis dla nastolatka oraz scenkę, w której same witaminy zachęcają do spożywania warzyw i owoców. Zwrócili uwagę na rolę higieny i ruchu w zachowaniu dobrego zdrowia.
Mimo różnorodności tematyki projektów, młodzieży udało się osiągnąć zamierzone cele. Stworzyła historyczny pomost między obrazem szkoły dawnej i współczesnej, przedstawiła walory turystyczne regionu oraz udowodniła, że przy odrobinie wysiłku sami stajemy się kowalami swojego zdrowia.

Realizatorzy projektów:
I. W jaki sposób zmieniła się nasza szkoła w okresie 50 lat?
Uczniowie:
Kinga Chabowska
Hanna Górska
Mateusz Hermann
Julia Partyka
5. Paulina Rapacka
6. Mateusz Tomsa
Opiekun: mgr Bożena Reinke

II. Jak zareklamowałbyś swój region koledze z zagranicy?
Uczniowie:
1. Dawid Huzar
2. Mikołaj Sadkowski
3. Agnieszka Siwiela
4. Ewa Smykla
5. Marcel Tomsa
6. Mateusz Wenda
Opiekun: mgr Krzysztofa Styburska
Nauczyciel wspomagający: Wojciech Łopat

III. Czy jestem kowalem swojego zdrowia?
Uczniowie:
1. Leszek Hermann
2. Jakub Jagodziński
3. Agnieszka Kościelak
4. Marcelina Nędzołek
5. Julia Partyka
6. Szymon Stryszyk
7. Mateusz Tomczyk
Opiekun: mgr Celina Chrapkowska
Nauczyciel wspomagający: mgr Agnieszka Milachowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii, która najlepiej oddaje wkład pracy włożony przez uczniów klasy II gimnazjum w realizację projektów.

Wychowawczyni klasy II gimnazjum

Krzysztofa Styburska