Razem dla dzieci

Od lat nasza szkoła jest zaangażowana w pomoc potrzebującym. Pomagamy zarówno ludziom jak i zwierzętom uczestnicząc wielu akcjach zainicjowanych przez różnego rodzaju fundacje, a także przez uczniów, nauczycieli i rodziców związanych z naszą szkołą.

Dzięki tej działalności otrzymaliśmy ostatnio Certyfikat Dobroczynności. Jest to wyróżnienie, które otrzymują (między innymi) szkoły za zaangażowanie w akcje, które niosą pomoc chorym i pokrzywdzonym dzieciom w całym kraju. W akcji, dzięki której ten certyfikat otrzymaliśmy wzięło udział aż 34 uczniów, za co bardzo dziękuję i jestem z Was bardzo dumny!

Drugie podziękowanie dotyczy działań naszej szkoły sprzed kilku lat, a mianowicie zaangażowania w akcję Mary’s Meal. Jest to działalność na rzecz dożywiania dzieci szkolnych w krajach rozwijających się. Dzięki temu, że połączyliśmy siły z innymi szkołami w całej Polsce (w tym z wówczas istniejącym Publicznym Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kamieniu Krajeńskim, w którym byłem nauczycielem) udało się kuchnię i spichlerz w jednej z liberyjskich miejscowości w hrabstwie Bomi. Ponadto liczba uczniów szkoły zwiększyła się o kilkadziesiąt osób. Wszystko to dzięki temu, że nie jesteśmy obojętni na krzywdę, głód i choroby, tylko pomagamy.

Z całego serca dziękuję uczniom, pracownikom i całym rodzinom związanym ze Szkołą Podstawową im. Królowej Jadwigi w Wałdowie za okazaną empatię i udzielenie wsparcia finansowego na wyżej wymienione akcje. Razem odmieniliśmy życie wielu osób.

Sebastian Skaja