Spotkanie z pisarzem

17 maja gościliśmy niesamowitego człowieka – pisarza, autora scenariuszy, dziennikarza – Pana Grzegorza Kasdepke. A to wszystko za sprawą uczniów klasy III, którzy wygrali ogólnopolski konkurs. Zaprosili do swojej klasy dziennikarkę Panią Lucynę Sztanderę i opowiadali jej o pracy w MegaMisji. Pani Lucyna napisała z tej wizyty świetny artykuł, który ukazał się w Gazecie Pomorskiej i na portalu internetowym www.kanal10.pl

Kilka dni później otrzymaliśmy wiadomość, że to do naszej szkoły trafi główna nagroda, czyli przyjedzie Pan G. Kasdepke. Było to nasze wielkie marzenie, ponieważ w MegaMisji wygraliśmy już wszystko, co było do wygrania, została tylko wizyta autora naszych ulubionych opowieści.

Pan Grzegorz opowiadał nam o swojej pracy, o pisaniu książek, o tym skąd czerpie inspiracje do pisania… Czytał fragmenty swoich książek zachęcając nas przy tym do częstego sięgania po literaturę. Odpowiedział również na wszystkie pytania, które zadali mu uczniowie, a było ich naprawdę sporo. Na koniec Uczniowie klasy III zaprosili go do swojej klasy i tam wzięli udział w konkursie znajomości MegaMisji. Pan Kasdepke za prawidłowe odpowiedzi wręczał uczniom nagrody – oryginalne koszulki MegaMisji z wizerunkiem głównych bohaterów. Po konkursie przyszedł czas na autografy złożone na książkach naszego wybitnego autora oraz na zakładkach do książek, które również były dla nas prezentem.

To był niezapomniany dzień. Pełen emocji i wrażeń.

B. Kurzyńska