WIZYTA W WIĘCBORSKIM PRZYTULISKU

Dnia 16 stycznia 2019 roku przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły – Patrycja, Oliwia i Agnieszka wraz z opiekunem Panem Sebastianem Skaja oraz jednym z rodziców Panią Justyną wybrali się z darami do Przytuliska w Więcborku. Dzięki hojności uczniów i ich rodziców, za których pomocą udało się zdobyć około 100 kilogramów karmy dla psów zbieranej podczas balów karnawałowych, mogliśmy sprawić radość nie tylko bezdomnym psiakom, ale i wolontariuszom pracującym w Przytulisku.

Chcielibyśmy wszystkich zachęcić do adopcji, gdyż każdy pies chce mieć swój dom i swoją rodzinę. Nasze uczennice wykazały się wielką wrażliwością dla podopiecznych Przytuliska, nie obyło się bez uronienia łez.

Bardzo dziękuję Pani Justynie za zorganizowanie tej akcji oraz za zaangażowanie oraz wszystkim osobom z naszej szkoły, którzy wzięli w niej udział. Cieszę się, że osoby związane z naszą szkołą tak chętnie pomagają potrzebującym ludziom i zwierzakom, a uczniowie dzięki tym akcjom uczą się empatii, przyjaznego nastawienia do innych oraz poznają od środka jak wygląda wolontariat i praca dla fundacji i stowarzyszeń.

Sebastian Skaja