Wycieczka do parku trampolin

W środę – 11 października – uczniowie klas 4 i 5 pod opieką swoich wychowawców pana Grzegorza Leśniaka oraz pani Dominiki Patyny  pojechali na szkolną wycieczkę do Parku Trampolin jumpin place w Bydgoszczy. Celem wyjazdu była zabawa, propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku oraz integracja zespołów klasowych.

Po przybyciu na miejsce instruktor wytłumaczył zasady zabawy oraz korzystania z trampolin. Następnie odbyła się rozgrzewka, po której wszyscy mogli rozpocząć zabawę oraz przygotowane przez profesjonalnego trenera ćwiczenia. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zdobywanie różnych sprawności. Popularną atrakcją był tor ninja, poducha powietrzna, bujanie się na linie, ćwiczenia z piłką do koszykówki, albo skakanie na trampolinach, wykonując różne ćwiczenia akrobatyczne. Każdy uczestnik korzystał ze wszystkich atrakcji obiektu jumpin place.

Pobyt w parku dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Grzegorz Leśniak