Wycieczka edukacyjna do Poznania

21 maja 2024 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Poznania. Mimo wczesnej pory wszyscy byliśmy w doskonałych humorach, pełni nadziei na dzień obfitujący we wrażenia. I nie zawiedliśmy się.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od warsztatów edukacyjnych w Centrum Nauki Wyobraźnia. Interaktywne doświadczenia w świecie światła i barw pobudziły naszą wyobraźnię i pozwoliły chociaż po części zrozumieć otaczające nas zjawiska. Następnie udaliśmy się na Stadion Lecha Poznań, który wywarł ogromne wrażenia na młodych kibicach. Uczniowie mogli zobaczyć szatnię, usiąść na ławkach rezerwowych, poznać historię klubu oraz podziwiać zdobyte trofea. Po obiedzie odbyliśmy przejażdżkę  kolejką parkową Maltanka do Nowego Zoo. Spacerując ścieżkami  udało nam się zobaczyć słonie, żyrafy, wielbłądy, kangury, nosorożca czarnego oraz wiele innych gatunków zwierząt egzotycznych i ptactwa.

Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych  przeżyć, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do swoich domów.

Krzysztofa Styburska

Agnieszka Milachowska

Joanna Jesse