Zimowe konkursy z języka angielskiego

W styczniu i lutym 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie w liczbie kilkudziesięciu osób wzięli udział w kilku ciekawych konkursach związanych z językiem angielskim, opiekunem uczniów był Pan Sebastian Skaja.

Pierwszym konkursem było Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego w Sępólnie Krajeńskim, w którym to udział wzięło dwoje uczniów z klasy VIII – Mateusz Angowski i Agnieszka Trawicka. Mimo, iż nie udało im się stanąć na podium serdecznie gratuluję odwagi i życzę powodzenia w następnych konkursach.

Drugim konkursem był etap szkolny Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w Sępólnie Krajeńskim (etap szkolny odbywał się w Wałdowie). Spośród 5 uczennic do etapu powiatowego zakwalifikowały się Julia Guzelak i Alina Osińska, którym gratuluję wygranych.

Trzeci konkurs to Klasowy Konkurs z Języka Angielskiego – Memory w Wałdowie, organizowany dla klasy V naszej szkoły. Uczniowie mieli za zadanie dopasowywać obrazki do słów, które wcześniej przez miesiąc poznawali podczas lekcji. Udział wzięło aż 16 uczniów. Mistrzynią klasy stała się Patrycja Theus pokonując wszystkich rywali rekordowo szybko. II miejsce zdobyła Marta Adamczak, a III Nikola Piekarska. Wszystkim uczniom biorącym udział serdecznie gratuluję.

Czwartym konkursem był etap powiatowy Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej w Sępólnie Krajeńskim. Nasze gimnazjalistki – Julia Guzelak i Alina Osińska spisały się na medal i mimo, iż nie stanęły na podium jesteśmy z nich bardzo dumni i życzymy sukcesów w przyszłości.

Ostatnim, piątym konkursem był ogólnopolski Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową w Języku Angielskim w Miastku. Tym razem rekordowa liczba, bo aż 18 uczniów, wzięło w nim udział. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć pracę plastyczną z tekstami w języku angielskim. Aż 4 uczennic z naszej szkoły odniosły w nim sukces. Julia Dorsz z klasy II, Magdalena Szumińska z klasy VII oraz Wiktoria Biniak z klasy 3b zdobyły wyróżnienia. Mistrzynią okazała się Aniela Jurak, która zdobyła I miejsce. W przypadku wszystkich dziewczyn był to naprawdę wielki sukces, bo jury wybierało aż z kilkuset nadesłanych prac!

Jestem bardzo dumny ze wszystkich, którzy wzięli udział w wyżej wymienionych konkursach, fantastycznie, że w przypadku aż 10 osób udało się odnieść sukces. Jeśli tym razem nie wygraliście, nie martwcie się, nie należy się poddawać. Ponadto zachęcam do udziału w kolejnych konkursach, które będą wiosną. Już teraz zbieram zapisy na Memory Master.

Sebastian Skaja