Akcje charytatywne

Od września do grudnia Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wałdowie bierze udział w czterech akcjach charytatywnych organizowanych przez Samorząd Uczniowski dla dzieci, które potrzebują pomocy.

Pierwszą akcją jest tradycyjne już zbieranie plastikowych nakrętek, które to zostaną spieniężone, a cała kwota pójdzie na walkę z SMA naszej miejscowej Zosi.

Druga akcja (również dla Zosi) to zbiórka zużytych baterii. Jako, że baterie są cięższe to i kwota za nie jest wyższa, więc w szczególności apelujemy o przynoszenie każdej zużytej baterii do szkoły.

Trzecia akcja (także dla Zosi) jest nowością w naszej szkole, a mianowicie chodzi o zbiórkę makulatury – zbieramy gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, papierowe opakowania… Wszystko to, podobnie, jak nakrętki i baterie będzie spieniężone, by zasilić zbiórkę na rzecz Zosi – https://www.siepomaga.pl/dla-zosi

Czwarta akcja to sprzedaż cegiełek z pomocami naukowymi. Tym razem chodzi o Patrycję, która choruje między innymi na dziecięce porażenie mózgowe, któremu towarzyszy wada wzroku i choroba serca. Cegiełki kosztują 5 złotych za sztukę i sprzedajemy je aż do ich wyczerpania. Cała uzbierana kwota zostanie przekazana fundacji Pomóż i Ty, z którą to nasza szkoła współpracuje od lat.

Już teraz zachęcam do wzięcia udziału w wyżej wymienionych akcjach, a tym, którzy już działają dziękuję z całego serca w imieniu dziewczynek.

Sebastian Skaja