Akcje charytatywne i wolontariat

Od początku roku w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi można wziąć udział w różnych akcjach charytatywnych oraz w wolontariacie, które to organizowane i koordynowane są przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Przez pierwsze trzy miesiące obecnego roku szkolnego udało się zebrać zarówno materiały jak i potrzebne pieniądze dla potrzebujących ludzi i zwierząt.

Obecnie prowadzimy akcje takie, jak:

1 – Pomoc potrzebującym – protezy dla Pana Andrzeja – zbieranie pieniędzy na zakup protez nóg i ręki dla osoby, która po strasznym wypadku straciła trzy kończyny, ale jest tak pełna energii i życia, że nie można obok niej przejść obojętnie. Poza pieniędzmi zbieramy także nakrętki oraz baterie, które następnie wymieniane są na środki finansowe.

2 – Góra grosza – zbieranie pieniędzy na potrzebujące dzieci w całej Polsce, akcja jest organizowana każdego roku, a jej głównym organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Dzięki temu towarzystwu oraz zebranym monetom wspomagamy dzieci między innymi przebywające w domach dziecka.

3 – Pomoc dla Błażejka Lewandowskiego – zbieranie pieniędzy na walkę o zdrowie dla Błażeja Lewandowskiego z Komierowa, chłopca cierpiącego na pęcherzowe oddzielanie się naskórka. W tym celu można kupować w naszej szkole cegiełki, którymi są mini-pomoce naukowe. Koszt jednej cegiełki to 2 złote.

4 – Wspieranie Fundacji Psie Nadzieje – zbieranie pokarmu, zabawek, a także pieniędzy na podopiecznych fundacji, którymi obecnie są psy i koty. Jak wiadomo na terenie naszego powiatu nie ma schroniska dla zwierząt, a wyżej wymieniona fundacja troszczy się o to, by ratować zwierzęta w potrzebie oraz szuka domu dla tych, które są jej podopiecznymi. Ponadto informujemy, że można dołączyć do naszej grupy wolontariuszy, która pomaga w fundacji (uczniowie zajmują się zabawą ze zwierzętami oraz sprzątaniem, czasami także karmieniem i wyprowadzaniem psów na spacer). Zapraszamy wszystkich, którzy mają co najmniej 13 lat i chcą pomóc zwierzętom w potrzebie.

Jeśli ktokolwiek chciałby wziąć udział w jednej z opisanych akcji prosimy o przyniesienie nakrętek, baterii, zabawek dla zwierząt lub karmy dla psów i kotów. Jeśli natomiast ktokolwiek chciałby wspomóc finansowo to proszę o przyniesienie wybranej przez siebie kwoty i poinformowanie opiekuna lub działaczy SU, na którą akcję przeznaczacie Państwo pieniądze.

Poniżej linki do wyżej wymienionych akcji:

1 – https://www.siepomaga.pl/andrzejlackowski

2 – http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/

3 – https://www.facebook.com/profile.php?id=100023136368965

4 – https://www.facebook.com/psienadzieje/

Sebastian Skaja