Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem

7 grudnia br. uczniowie klas piątej i szóstej naszej szkoły brali udział w wycieczce rekreacyjno– edukacyjnej do Bydgoszczy. Ten wspaniały dzień rozpoczął się seansem w kinie Helios. Obejrzeliśmy film pt. ”Pierwsza gwiazdka”, który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Oczami bohaterów, a były nimi zwierzęta, przypomnieliśmy sobie cud narodzin Jezusa Chrystusa.

Następnie udaliśmy się do Hali Sportowo – Widowiskowej „Łuczniczka”, aby wziąć udział w imprezie świąteczno – noworocznej pod nazwą „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem”, organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji              w Bydgoszczy i Caritas Diecezji Bydgoskiej. Celem tego przedsięwzięcia była integracja dzieci z różnych środowisk podczas wspólnej zabawy połączonej                z edukacją na temat bezpieczeństwa. W trakcie imprezy mogliśmy zobaczyć występy taneczne dzieci z Pałacu Młodzieży, grupę breakdance i parę tańczącą tańce standardowe i latynoamerykańskie. Całość przeplatana była historią Myszki Miki, która w trakcie podróży do Kaczogrodu przeżywała różne, niebezpieczne przygody. Została napadnięta, porwana, nawiązała niebezpieczne kontakty przez Internet. Celem tej opowieści było zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo w codziennym życiu.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością: biskup Jan Tyrawa, Komendant Główny Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała, zarządzający Caritasem ks. Wojciech Przybyła i Kurator Oświaty w Bydgoszczy P. Marek Gralik.

W trakcie zabawy dzieci poczęstowane były jabłkami, sokami pomidorowymi  i zdrowymi zupkami.

Wyjazd należał do udanych i na pewno skorzystamy z zaproszenia za rok.

Opiekunami wycieczki były: p. Celina Chrapkowska, p. Dominika Patyna,  p. Małgorzata Jurak.

 

                                                                                      Małgorzata Jurak