I miejsce w gminie

W dniach 12-13 grudnia 2019r. w hali Krajna Arena odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej. Pierwszego dnia rywalizacja przebiegała w ramach Igrzysk Dzieci, czyli roczników 2007 i młodszych, drugiego, Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli roczników 2006-2005.

Do zmagań przystąpiły zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Wiśniewy oraz Wałdowa.  Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt młodszych, dziewcząt starszych oraz chłopców starszych. We wszystkich kategoriach rywalizacja odbywała się systemem ,,każdy z każdym’’ do dwóch wygranych setów.

Dziewczęta młodszez Wałdowa zaprezentowały fantastyczny poziom sportowy, a dzięki walce i wytrwałości zajęły pierwsze miejsce nie dając rywalkom najmniejszych szans.

Z bardzo dobrej strony pokazały się również dziewczęta starsze. Jednakże, po dramatycznym meczu z SP nr 1 w Sępólnie musiały zadowolić się drugim miejscem w turnieju przegrywając w finale 25:23, 25:21.

Turniej chłopców wygrała Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie. Chłopacy z Wałdowa wygrali jeden mecz ze Szkołą Podstawową z Wiśniewy i mogli cieszyć się z 3 miejsca w zawodach.

Najlepsze drużyny z każdej kategorii awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się w styczniu 2020 r.

Wszystkim zespołom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rozgrywek.

Grzegorz Leśniak