Turniej Piłki Siatkowej

W czwartek 26 września 2019 r. odbył się III Turniej Piłki Siatkowej młodziczek młodszych im. Janusza Czapiewskiego o Puchar Burmistrza Tucholi.Turniej otworzył burmistrz Tadeusz Kowalski. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z dwóch województw.  Mecze rozgrywane były jednocześnie na trzech boiskach systemem każdy z każdym w trzech grupach. Do następnego etapu rozgrywek awansowały wszystkie zespoły, jednakże drużyny które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach, tworzyły kolejną gr D. i  grały o miejsca 1-3 w turnieju, drużyny z miejsc drugich o miejsca 4-6 w grupie E, z trzecich w grupie  F o miejsca 7-9, czwarte w grupie G o miejsca o 10-12.

Drużyna siatkarek z Wałdowa rywalizowała w grupie C z drużynami LSK KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, UKS LIBERO PSP NR 4, UKS Morena Miastko II, oraz MLKS Tucholanka Tuchola I.

Wyniki Wałdowa w grupie C:

Wałdowo – LKS Kamionkja Kamień 1:2 (25:21,19:25, 11:15)

Wałdowo – MLKS Tucholanka Tuchola I 0:2 (18:25, 16:25)

Wałdowo – UKS LIBERO PSP NR 2:0 ( 25:19 , 25:20)

Drużyna z Wałdowa zajęła ostatecznie 3 miejsce w grupie C, tym samym rywalizowała o miejca 7- 9 w grupie F z drużynami Sp Cekcyn II, Reda Ciechocino. Wyniki :

Wałdowo –Sp Cekcyn II 2:0 (25:15, 25 21)

Wałdowo – Reda Ciechocino 2:1 ( 25: 24, 19:25, 25:21 )

Dziewczęta bardzo dzielnie walczyły i zajęły ostatecznie uplasowały się na 9 miejscu w całym turnieju Towarzyszyła im sportowa ambicja, walka o każdy punkt ale również siatkarska radość. Był to pierwszy tak mocno obsadzony turniej i tym bardziej cieszymy się z gry naszych młodych siatkarek.

Pierwsze miejsce zajęły gospodynie turnieju Tucholanka Tuchola I.

Zespół Wałdowo reprezentowały :

Oliwia Deba, Pola Grochowska, Amelia Krawczyk, Martyna Łodzińska, Magda Trepczyńska, Helena Patyna, Oliwia Hermann, Wiktoria Bosiacka, Lena Szulc ,Olga Jagielska, Lena  Senska.
Zespoły biorące udział w turnieju: LSK KAMIONKA KAMIEŃ KRAJEŃSKI, MLKS KRAJNA SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE, UKS LIBERO PSP NR 4, UKS LIBERO MOS STAROGRAD GDAŃSKI, REDA CIECHOCINO, SP CEKCYN, SP 31 BYDGOSZCZ, ZSS CZŁUCHÓW, MLKS TUCHOLANKA TUCHOLA, JOKER ŚWIECIE, CULMEN CHEŁMNO.

G. Leśniak