UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIÓW

25 października 2019 r. 15 uczniów klasy pierwszej podczas uroczystego apelu w obecności  pani dyrektor, rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości z Rady Rodziców oraz kolegów i koleżanek z klas 0-III przystąpiło do uroczystego ślubowania.

W części artystycznej uczniowie udowodnili, że w pełni zasługują by dołączyć do grona szkolnej społeczności znając swoje obowiązki i prawa. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Wiktor Chylewski przeprowadził ceremoniał ślubowania:

            Ślubuję być dobrym Polakiem

            Dbać o dobre imię klasy i szkoły

           Swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie dokonała pani dyrektor Wanda Tuńska , życząc pierwszakom wytrwałości w pokonywaniu  pojawiających się trudności, ale przede wszystkim miłego pobytu w szkole i wielu sukcesów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. O najmłodszych uczniach nie zapomnieli także przedstawiciele Rady Rodziców wręczając pomocne w dalszej nauce kolorowe słowniczki ortograficzne wraz z życzeniami jak najlepszych wyników w nauce.

Po części oficjalnej uczniowie, rodzice i zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Trzymamy pierwszaków za słowo i liczymy, że dotrzymają złożonego ślubowania.

                                                  Wychowawczyni: Maria Grochowska