Witaj szkoło!

„…Nauczyli mnie mnóstwa mądrości,

Logarytmów, wzorów i formułek,

Z kwadracików, trójkącików i kółek

Nauczyli mnie – nieskończoności.

Rozprawiali o cudach przyrody,

Poznawałem różne tajemnice:

W jednym szkiełku – życie w kropli wody,

W drugim zaś – kanały na księżycu. (….)”

(J. Tuwim)

Wakacje skończyły się i pora wrócić do szkolnej rzeczywistości…

Najpierw o godz. 9:00  zgromadziliśmy się w kościele parafialnym na mszy świętej. odprawionej w intencji uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.  Następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie pani Dyrektor mgr Halina Kozłowska powitała wszystkich zebranych: panią Wizytator, pana Radnego, nauczycieli i uczniów. Szczególnie serdecznie przyjęła tych najmłodszych, którzy wraz z rodzicami po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. W tym roku swoją obecnością  zaszczyciła nas Pani Wizytator Daniela Krzyżelewska, która w serdecznych słowach wyrażała się o pracy naszych nauczycieli i gratulowała bardzo wysokich wyników   uzyskanych podczas egzaminów gimnazjalnych.

Po raz kolejny głos zabrała pani Dyrektor i przedstawiła nowych nauczycieli – nauczyciela historii i nauczycielkę jęz. angielskiego.

Potem nauczyciel historii pan Łukasz Jakubowski opowiedział o wydarzeniach z        1 września 1939r. W ciszy i skupieniu uczciliśmy 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor przedstawiła plan pracy szkoły na nowy rok szkolny oraz zaprosiła dzieci i młodzież na spotkanie z wychowawcami klas.

Na koniec zadźwięczał dzwonek – znak dla nas uczniów, że już na dobre rozpoczął się rok szkolny 2009/2010.

Letnie wakacje pozwoliły uczniom „naładować akumulatory”, zaopatrzyć się w siłę        i energię na kolejne miesiące wytężonej pracy. Czekają nas klasówki, codzienne odpytywania, sprawdzian po klasie szóstej i egzamin gimnazjalny.  Trzeba się spieszyć, bo już za dziesięć miesięcy wakacje, znów będą wakacje…

Obserwowała i zanotowała Ania Guguła

(zdjęcia z uroczystości- patrz galeria)